حضور آرا پژوهش در دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو

دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو از 14 الی 17 مهرماه 96 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید. شرکت آرا پژوهش در این دوره همچون دوره های قبلی با معرفی دستاوردهای جدید خود حضور یافته و پذیرای پژوهشگران و متخصصین حوزه فناوری نانو بود.

در این دوره از نمایشگاه شرکت آرا پژوهش با معرفی میکروسکوپ نیروی اتمی زیستی پیشرفته Bio-AFM با قابلیت تصویر برداری از نمونه های زیستی کارخود را آغاز نمود. این دستگاه که ترکیب میکروسکوپ نیروی اتمی و یک میکروسکوپ اینورت می باشد به محققات این امکان را داده تا علاوه بر مشاهده نمونه های خود از بالا و پایین با بزرگنمایی های مختلف در مقیاس میکرون، در محیط کشت و هوا از نمونه های خود در مقیاس نانو نیز تصویربرداری نموده و خواص مختلف آنها را تعیین و اندازه گیری کنند.

محصول دیگر معرفی شده میکروسکوپ الکترونی عبوری TEM بوده که یک نانواسکوپ قدرتمند با قابلیت تصویربرداری با دقت کمتر از یک نانو متر و با بزرگنمایی تا 5000000 برابر می باشد. این دستگاه کاملا ساخت ایران بوده و از نظر کیفیت و کارایی کاملا با نمونه های خارجی قابل رقابت می باشد.

جدیدترین دستاورد شرکت آرا پژوهش میکروسکوپ نیروی اتمی 2017 با نام تجاری AFM2017 بوده که پیشرفتی قابل توجه در مقایسه با نمونه های قبلی می باشد. پیشرفت های این دستگاه در زمینه دقت عملکرد بالاتر، بهبود کیفیت تصاویر، تفکیک پذیری بیشتر، آسان شدن کاربری و پیشرفت های نرم افزاری بوده که مسیر صادرات این دستگاه را بسیار ساده تر خواهد نمود.

در دهمین دوره از نمایشگاه فناوری نانو، تورهای فناوری نانو متشکل از اساتید، دانشجویان، متخصصین و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و همچنین مقامات کشوری و لشگری از غرفه این شرکت بازدید نمودند.

در پایان نمایشگاه طبق بررسی و گزارش کارگروه ترویج ستاد نانو، رضایتمندی کاربران آراپژوهش بالاترین در بین تولیدکنندگان تجهیزات این حوزه در کشور ارزیابی شد.

مشاهده خبر دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو 

مشاهده تصاویر حضور شرکت آرا پژوهش در دهمین جشنواره و نمایشگاه نانو فناوری

پوستر دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو :

حضور آرا پژوهش در دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو